Jak to všechno začalo?

Vše začalo v roce 1997, kdy jsme si z Lipnice z chovatelské stanice Coridwen, chovatelky Jitky Hlídkové, přivezli naši první fenku basseta Betku (Betty Coridwen).

Betty Coridwen

Takřka do roka a do dne jsme Betce přivezli z Telnice, z chovatelské stanice Bloddog, chovatelky Lenky Otřísalové, kamarádku Enýska (Enny Bloddog).

Enny Bloddog

V roce 2000 jsme odchovali první vrh. Agátu (Agatha Bohemia Gorgony), fenku z toho vrhu si odvezli naši přátelé Anne-Therese a René do Dánska do chovatelské stanice Benoit. Z druhého vrhu v roce 2002 jsme si nechali benjamínka vrhu Bafču (Buffy Bohemia Gorgony). Bafča bohužel měla vyměřeno jenom půl roku, přešla přes "duhový most" a teď nás pozoruje z bassetího nebe.

Buffy Bohemia Gorgony

V prosinci 2004 jsme si z Dánska, od Anne-Therese a Reného, přivezli fenku Taimi (Benoit's Taimi af Marke Molle), která je dcerou Gathe (Agatha Bohemia Gorgony) a vnučkou Betky.

Benoit's Taimi af Marke Molle

V lednu 2008 jsme v Dánsku u Anne-Therese a Reného nakryli Taimi jejiach psem Pampasem (BayBiscuit It's So Floppy). Štěňata se narodila v březnu a z tohoto vrhu jsme si nechali další fenku Káču (Catherine Bohemia Gorgony).

Betty Coridwen

V červnu 2010 složila Káča (Catherine Bohemia Gorgony) úspěšně zkoušky BZH v I. ceně, res. CACT. Káča zároveň splnila podmínky pro udělení titulu šampión Polska.

Vloženo 14/09/2010